fbpx

Sanayinin Kahramanı Paslanmaz Boru

paslanmaz türleri

Paslanmaz boru sanayinin kahramanı olmakla birlikte hayatımızın birçok yerinde de üstün görevler üstlenir. Paslanmaz borular için en doğru tercih olma hedefinde olan Ümit Paslanmaz olarak biz de sizler için sektöre göre hoş bir içerik hazırladık.
Önceki yazılarımızda Paslanmaz malzemelerin daha çok günlük hayatımızda ki yerinden bahsettik. Bu yazımızda ise paslanmaz malzemelerin günlük hayattan ziyade bizlerin pekte görmediği fakat sürekli olarak tükettiğimiz ürünlerin üretiminde paslanmaz çeliğin yerinden bahsedeceğiz.

Paslanmaz Çelik Boru Sanayi

Gıdadan kimyaya enerjiden tersanelere kadar birçok sektörde ana kalem malzeme olarak paslanmaz kullanılmaktadır. Öyle ki bazı sektörlerde sağlık açısından paslanmaz kullanımı zorunlu denilebilecek seviyededir. Gıdada hijyenik olması, kimyada ve tersanelerde ise korozyona ve paslanmaya karşı olan direncinden ötürü paslanmaz tercih edilmektedir. Sektörlerin paslanmaz kullanım alanları ve nedenlerine değinmek gerekirse
Gıda sektöründe yapısı açısından bir hayli hijyenik olması ve üretimde kullanılan yağ ve asit gibi maddelere karşı dayanıklı olmasi nedeniyle tercih edilmektedir. Çikolata hatlarından jelibon üretim hatlarına su depolama tesislerinden hamur karıştırma makinelerine değin gıdanın neredeyse her alanında paslanmaz kullanılmaktadır. Paslanmaz boru için Ümit Paslanmaz olarak biz de bu süreçte size her konuda destek olmak için soru ve görüşlerinizi bize iletebilirsiniz.
Tersanelerde gemilerin daima tuzlu su içinde olmasından dolayı oluşabilecek paslanmaya karşı koyabilmek için paslanmaz kullanılmaktadır. Özellikle gemilerin korkuluk kısımları ve geminin açıkta olan tesisat kısımları paslanmazdan yapılmaktadır.
Bir diğer sektörse kimya sektörü kimya sektöründe kullanılan asitlere karşı korozyon ve paslanmaya karşı yüksek dayanımı olduğundan kullanımı tercih edilmektedir. Boya fabrikaları ve asit üretimi yapan kimya fabrikaları hatlarının tamamına yakınında paslanmaz boru ve fittingslerden oluşmaktadır.
İlaç sektöründen atık su arıtma tesislerine ve adını sayamayacağımız birçok sektörde paslanmaz etkin olarak kullanılmaktadır.
Sanayinin en azılı kahramanı paslanmaz boru ile ilgili hazırladığımız içeriğimizde paslanmaz boru sektörü ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Umarım sizin için de faydalı bir içerik üretebilmişizdir. Yazımızı incelediğiniz için teşekkürler. Siz de soru ve görüşlerinizi bize yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 (212) 547 1901 Hemen Teklif Al