Biz Kimiz ?

1986 yılında ÜMİT MAKİNA TORNA olarak kurulan firmamız, 1993 yılında şirketleşerek ÜMİT PASLANMAZ ÇELİK MAMULLERİ İMALAT SANAYİ ve TİCARET LTD. ŞTİ. unvanını almıştır.

Geçmişten Günümüze Ümit Paslanmaz

1986
İlk adım “Ümit Makine Torna”

1986 yılında Topkapı Güven Sanayi sitesinde Ümit Makine Torna adıyla Paslanmaz sektörüne ilk adımını atan firmamız, bu yıllarda paslanmaz boru bağlantı elemanları ve makine parçaları imalatı üzerine çalışmaktaydı. Gün geçtikçe büyüyen sektörel ihtiyaca cevap vermek ve müşterilerine daha iyi bir hizmet sunmak amacıyla, 1990 yılında hâlihazırda hizmet verdiği Zeytinburnu Demirciler sitesindeki yerini almıştır.

1996
Şirketleşme yolunda “Ümit Paslanmaz Çelik LTD.ŞTİ”

1990 yılında Zeytinburnu’na taşınan Ümit Makine Torna burada faaliyetlerine ara vermeden devam etti. Elinde bulunan makine sayısını arttıran ve bu sayede yeni ürünlerinde üretimine başlayan Ümit Makine Torna, her geçen gün bir önceki günden daha emin adımlarla büyümesini sürdürdü. 1996 yılında limited şirket olan Ümit Makine Torna “Ümit Paslanmaz Çelik Mamülleri İmalat San. Ve Tic. LTD. ŞTİ.” ünvanını aldı.

2003
İlk İthalat

1996-2003 tarihleri arasında imalata devam eden Ümit Paslanmaz 2003 tarihi itibariyle pazar ihtiyaçları ve müşterilerine daha geniş bir ürün gamıyla seslenebilmek amacıyla paslanmaz ürün ithalatına başladı.

2010
Ümit Paslanmaz İkitelli

İthalatın da getirileriyle beraber her geçen gün bir adım daha ileriye giden Ümit Paslanmaz müşterilerine daha iyi ve daha hızlı bir hizmet sunmak amacıyla 2010 yılında İkitelli Demirciler Sanayi sitesinde İkitelli şubesini faaliyete soktu.